shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :  0,00
View Cart Check Out

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

​Gönül isterdi ki şu an çok farklı konuları konuşalım ama maalesef şartlar bizleri tatsız konuları konuşmaya sevk ediyor. Bizler, Kırşehir Belediyespor Yönetim Kurulu olarak, yönetimi hangi şartlarda devraldığımızı, hangi zorlu süreçlerden geçtiğimizi, nelere katlandığımızı bugüne kadar hiçbir ortamda dillendirmedik çünkü bu yolun zor, bu yolun meşakkatli, bu yolun zahmetli olduğunun farkındaydık. Hiçbir arkadaşımız elini taşın altına koymaktan çekinmedi ve maddi, manevi hepimizin yıpranacağı, zorlu ama bir o kadar da onurlu bir göreve talip olundu. Geçmiş dönemde yapılan yanlışları, kurumsallıkla bağdaşmayan hareketleri, yönetim zafiyetlerini, kulübe verilen maddi manevi zararları konuşmanın kimseye faydası yok biliyoruz, bunları konuşmanın en çok camiamıza zararı olacağının da farkındayız ama bunları konuşmuyor olmamız art niyetli bazı kurum ve kimselerce manipüle edildi. Bizlere, gül bahçesi devralmışız algısı yapılmasına asla müsaade etmeyeceğimizi bildirmek isteriz. “Kapalı kaynar tencerem, bilinmez, et mi pişer, dert mi pişer?” misali, her olumsuzluğu kendi içimizde halletme gayretimiz farklı yorumlandı, suistimal edildi. Kırşehir Belediyesi’nin ve Belediye Başkanımız Selahattin EKİCİOĞLU’nun kulübü sahiplenici tavır koyması, üzülerek görüyoruz ki hazmedilemedi. Sporun siyaset üstü bir organizasyon olduğu gerçeği bazı çevrelerce unutuldu, unutturulmaya çalışıldı. Geçmişteki alışkanlıklarını devam ettirme eğiliminde olan bazı gruplar bizim “en büyük taraftar grubu, Kırşehir halkıdır” anlayışımızla ters düştü. Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu yana herhangi bir ayrım yapmadan, Kırşehir’i seven herkesi aynı içtenlikle kucakladık. Bu tavrımız, şimdiye kadar üvey evlat muamelesi gören, dışlanan, horlanan büyük bir çoğunluk tarafından memnuniyetle karşılansa da kapitülasyonları kaldırılan, şimdiye kadar kollanmış, kendilerini herkesten, takımdan ve kulüpten bile üstün gören ayrıcalıklı bir azınlığı rahatsız etti. Samimiyetimizle bildirmek isteriz ki, taraftar olmak için birilerinin aracılığına ihtiyaç duymayan her Kırşehir Belediyesporlu hemşehrimiz bize aynı mesafededir, onların derdi bizim derdimizdir. Ayrıcalıklı azınlığa gelince, onlar, hedef göstermekten, küçük olsun bizim olsun anlayışından, egodan ve art niyetli düşüncelerden sıyrılmalıdırlar. Bizler dünyanın hiçbir yerinde, taraftara rağmen yapılan işlerin, taraftara rağmen alınan kararların, yerinde ve doğru olmayacağının farkındayız ama yine bizler, hiçbir ayrıcalıklı grubun taraftar adına, bir şehir adına karar alamayacağının da farkındayız.

 

​Bu sezon madden ve manen yıpranmış ama BAL ve Üçüncü Lig şampiyonlukları ile süslenmiş bir kulüp devraldık. Bir futbol kulübünden öteye geçmek adına çalışmalar yaptık, toplumsal mutabakata önem vererek Kırşehir halkı ile istişarelerde bulunduk, eleştirilemez, tartışılamaz algısını yıkmak adına şeffaf bir yönetim anlayışı benimsedik, kar amacı gütmeden, yurt dışında ve şehir dışında yaşayan taraftarlarımızın taleplerine kulak vermek adına, canlı yayın sözleşmeleri yaptık, şanlı formamız dünyanın her yerinde gururla dolaşsın diye talep eden herkesin kapısına kadar forma götürdük ama biz kulübün öz kaynaklarını kimseye peşkeş çekmedik, kimseyi kimseden üstün kılmadık, sizin parasını vererek aldığınız bileti kimseye bedava vermedik.

 

​Şu an 2 Ligde, rakiplerine göre mütevazı bir bütçe ile mücadele eden bir takımımız var, bizler, bu takımın ve hocamızın ellerindeki imkânlar dâhilinde en iyi neticeleri alıp daha büyük hedeflere koşacağına inanıyoruz, bizleri sorgulayabilirsiniz ama inancımızı asla sorgulayamazsınız. Taraftar olma bilincine sahip her Kırşehir Belediyesporlu hemşehrimizden beklentimiz, güvendir. Güven, sportif başarının da kaynağı olacaktır, salt kötü eleştiri ve karalamanın, hedef göstermenin, üzüm yemek yerine bağcıyı dövme çabalarının başta Kırşehir Belediyespor olmak üzere hiçbir kurum ve kimseye faydası olmayacaktır. Bizler, başkanımız, yönetim kurulumuz, teknik direktörümüz, futbolcularımız, kulüp personelimiz ve kendini değil Kırşehir Belediyespor’u düşünen tüm hemşehrilerimizle birlikte, yılmadan, yıkılmadan, bıkmadan ve usanmadan çalışmaya devam edeceğiz, yanımızda duran, empati kuran, taraf değil taraftar olan herkesi, Kırşehir Belediyespor’u beraber yönetmeye davet ediyoruz.

Bu çağrımızdaki samimiyetin ilk göstergesi olarak bilet fiyatlarını revize ediyoruz;

 

MEMLEKETİN TAKIMI,

MEMLEKETİN ÇOCUKLARININ

HUZURUNDA OLSUN DİYE,

“KALE” DEĞİL,

KALE ARKASI DOLSUN DİYE,

MARATON 10,

KALE ARKASI 5 TL.

 

Unutma! SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR YÖNETİM KURULU

Leave a Reply